fbpx
Menu Zamknij

HARMONY


Dom, 170 m2
Realizacja z nadzorem “pod klucz”
Zdjęcia: Ayuko Studio

Projekt wnętrza domu pod Warszawą powstał dla pary w średnim wieku (45+)  która pewne doświadczenia życiowe ma już za sobą. W ich przypadku gust i poczucie estetyki było jasno określone.  Dążyliśmy do tego aby powstało miejsce, w którym właściciele będą mogli odpocząć, a wnętrza nie będą męczyć i przytłaczać.
Dom wymagał generalnego remontu i wyzwaniem było wydobycie jego potencjału, które czasem ze względu na ograniczenia konstrukcyjne oraz dużą ilość uskoków i podciągów nie było łatwe. Zależało nam także aby całość była bardzo spójna, stąd jedna baza kolorystyczna i szarości, które powielają się na różnych materiałach i płaszczyznach w całym domu. Taki zabieg pozwolił również na optyczne powiększenie wnętrza. Na podłodze zastosowana została jasnoszara żywica (pomysł Klientów) a na niektórych meblach dębowy fornir. Przytulności dodają tkaniny- tapicerka, zasłony, sofa oraz okładzina kominka imitująca czarny łupek.  Ważną rolę w tym projekcie odgrywa oświetlenie. 
W korytarzu przypominającym wnętrze statku kosmicznego ściany pokryte zostały lakierowanym mdfem w kolorze posadzki z podświetleniem ledowym. W ścianach poukrywane zostały drzwi do gabinetu, łazienki i sypialni. Całość projektowana była w oparciu o proste podziały i linie. Geometria widoczna jest także w podziałach na tynku betonowym w salonie i gabinecie oraz okładzinach ścian.
Na piętrze zależało nam na wydzieleniu łazienki. Tutaj także dzięki odwadze inwestorów powstało ciekawe pomieszczenie osłonięte z 3 stron szkłem mlecznym. W kontrze do lekkich mlecznych szyb wprojektowałyśmy czarne lustro i stolik robione na zamówienie u ślusarza.  Całe piętro jest przestronne- znajduje się tu część dla  gości i mała siłownia.